فواید قرص‌های جویدنی

فواید قرص‌های جویدنی

مزایای استفاده از قرص‌های جویدنی در حیوانات خانگی

 

به‌عنوان صاحب یک حیوان خانگی، شما قصد دارید بهترین زندگی ممکن را به حیوان خود بدهید- شاد، سالم و راحت. برای تأمین این موارد گاهی نیاز به استفاده از داروهای مناسب طبق دستور دامپزشک به آنها است، به‌خصوص زمانی که بیمار هستند یا درد دارند.

در برخی موارد، دارو فقط برای مدت کوتاهی نیاز است. اگرچه، گاهی اوقات حیوانات خانگی شما از بیماری‌های مزمن رنج می‌برند و روزانه به دارو نیاز دارند.

اگر سگ یا گربۀ شما از خوردن دارو خودداری می‌کند یا خودتان برای تجویز قرص راحت نیستید، انجام این کار به‌صورت روزانه استرس بالایی هم برای شما هم برای حیوان خانگی شما ایجاد می‌کند. در این شرایط استفاده از داروهای جویدنی باعث آسایش روانی ذهن شما و همکاری پت شما خواهد شد.

bravecto nikogene

همه‌چیز دربارۀ داروهای جویدنی برای سگ و گربه

 

داروهای جویدنی می‌توانند جایگزین برخی از قرص‌های روکش‌دار و مایعات شوند. با اینکه برای همۀ مشکلات داروهای جویدنی وجود ندارند، اما استفاده از آنها می‌تواند تجویز داروها را برای برخی از حیوانات خانگی آسان‌تر کنند.

برخی از مزایای داروهای جویدنی عبارتند از

  1. استفادۀ آسان. بسیاری از حیوانات خانگی به‌راحتی قرص جویدنی را قبول می‌کنند، چیزی که برخی از حیوانات خانگی فکر می‌کنند یک تشویقی است. وقتی تجویز دارو آسان‌تر است، اطمینان خواهید داشت که حیوان خانگی شما هر بار دوز کامل خود را دریافت کرده است و شما از بابت از دست دادن دوز داروی او نگرانی نخواهید داشت.
  2. از شما زمان کمتری می‌گیرد. وقتی از قرص جویدنی استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به تجویز قرص به‌صورت دستی یا پنهان کردن دارو در غذا ندارید و در واقع زمان خود را حفظ کرده‌اید؛ شما می‌توانید به‌سرعت و به‌راحتی مطمئن شوید که حیوان خانگی شما دارو را مصرف کرده است. حتی بهتر از آن، اگر حیوان خانگی شما به‌راحتی یک قرص معمولی مصرف نمی‌کنند، دیگری نیازی به صرف زمان برای استفادۀ مجدد از آنها ندارید.
  3. پس‌انداز. دیگر لازم نیست برای مخفی کردن قرص‌ها، تشویقی یا غذای اضافی بخرید. همچنین لازم نیست نگران این باشید که حیوان خانگی شما نسبت به یک غذا یا تشویقی بیزار شود. اگر آنها طعم دارو را در یک غذا یا تشویقی بچشند و سپس دوباره از خوردن آنها امتناع کنند، ممکن است مجبور شوید حیوان خانگی خود را به یک رژیم غذایی یا تشویقی جدید عادت دهید.
  4. استرس کمتر. استرس کمتری در طول روز برای حیوان خانگی شما و شما زمانی که آنها مشتاق به مصرف داروهای خود هستند وجود دارد.
  5. بهبود پیوند شما با پت. هنگامی‌که درمان حیوان خانگی خود را به یک تجربه مثبت تبدیل می‌کنید، در واقع به تقویت پیوندتان با حیوان خانگی خود کمک کرده‌اید. همچنین شما می‌توانید سریعتر فعالیت‌های قبلی خود را از سر بگیرید- چی از این بهتر؟
  6. تطبیق‌پذیری بهتر. هنگامی که حیوان خانگی شما مشتاقانه داروهای خود را مصرف می‌کند، احتمال بیشتری دارد که دارو را طبق دستور تجویز کنید. این بدان معنی است که یک حیوان خانگی سالم‌تر و شادتر، و دامپزشک شما و شما در دراز مدت نیز خوشحال‌تر هستید.
براوکتو

چالش‌ها در زمان استفاده از قرص‌های غیر جویدنی

 

برای برخی از صاحبان حیوانات خانگی، ترس از آسیب رساندن به حیوان خانگی خود در صورتی‌که مجبور شوند دارو را به زور وارد دهان پت خود کنند، بسیار استرس‌آور است. برخی دیگر نیز می‌خواهند به هر قیمتی از آسیب رساندن به پیوند با حیوان خانگی خود جلوگیری کنند.

تجویز قرص‌های معمولی می‌تواند زمان‌بر و دشوار شود. ممکن است مجبور شوید دارو را در غذاها یا تشویقی‌های مختلف پنهان کنید. ممکن است گربه یا سگی داشته باشید که در تف کردن قرص یا خوردن همه چیز به جز قرص استاد باشد! برخی از حیوانات خانگی دارو را جلوی شما بیرون نمی‌ریزند- ممکن است بعداً آن را در نقطۀ دیگری از خانه پیدا کنید. علاوه بر این، اگر حیوان خانگی شما چندین بار در روز یک دارو دریافت می‌کند یا حیوان خانگی چندین دارو را به‌طور همزمان مصرف می‌کند، حتی ممکن است نیاز به تکرار مکرر این فرآیند داشته باشید.

خوراندن داروهای مایع نیز با چالش‌های خاصی همراه است، زیرا داروهای مایع را نمی‌توان در یک تشویقی پنهان کرد یا به‌راحتی در یک کپسول یا مادۀ آبکی مخلوط کرد. برخی از حیوانات خانگی مقداری از دارو را با آب دهان می‌ریزند و تف کنند، بنابراین نمی‌دانید که آیا دوز کامل را دریافت کرده‌اند یا خیر. در نتیجه، ممکن است مقدار زیادی از داروی مایع هدر برود و در عین حال، پت شما میزان مورد نیاز از دارو را دریافت نکند. این یک مشکل بزرگ است- عدم درمان صحیح حیوان خانگی به این معنی است که مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا علائم آنها از بین برود و وضعیت سلامت زمینه‌ای آنها درمان شود.

قرص‌های معمولی تجویز شده توسط دامپزشکان چالش‌های بیشتری را برای برخی صاحبان حیوانات خانگی ایجاد می‌کند. در واقع، در یک نظرسنجی از صاحبان سگ که مجبور بودند به‌صورت روزانه از داروهای مخصوص آلرژی پوستی بدهند، نشان داد:

  • 65 درصد در دادن قرص به حیوان خانگی خود مشکل داشتند.
  • 25 درصد صاحبان حیوانات خانگی نسبت به مشکلاتی که در زمان استفاده از قرص‌های معمولی با آن مواجه می‌شدند، احساس استرس یا ناراضی داشتند.
  • 30 درصد از صاحبان حیوانات خانگی به‌منظور تجویز قرص مجبور بودند زمان بیشتری را صرف کنند یا از برنامۀ روزانۀ خود خارج شوند.

این نوع چالش‌ها می‌تواند باعث شود برخی از صاحبان حیوانات خانگی به توصیه‌های دارویی دامپزشک برای پت خود کمتر عمل کنند. حیوان خانگی آنها ممکن است چند دز دارو را از دست بدهد یا به طور کلی دارو را دریافت نکند، زیرا با تجربۀ بسیار استرس‌زایی همراه شده است. و در نتیجۀ این حیوانات خانگی داروهای توصیه شده توسط دامپزشک خود را دریافت نمی‌کنند. در نهایت، به این صورت است که چیزی به سادگی یک قرص، می‌تواند تأثیر زیادی بر سلامت پت شما داشته باشد.

از دامپزشک خود بپرسید که آیا شکل جویدنی دارویی که برای پت شما تجویز کرده وجود دارد یا خیر. اگر حیوان خانگی شما دارای یک مشکل مزمن یا طولانی‌مدت است که باید به‌طور منظم به آن دارو بدهید، این موضوع را حتماً در نظر بگیرید. اگر سگ یا گربه شما داروی جویدنی را دوست دارد، می‌توانید مصرف داروها را برای پت خود و خودتان دلپذیرتر کنید. این یک برد بزرگ برای هر دوی شماست!